انواع پتو نسوز یا پتو سرامیکی دمای 1260 و 1400 درجه

2 سال قبل در خراسان رضوي ، مشهد
کد آگهی : 71371
  قیمتتوافقی
  شماره همراه09901236760
  ایمیلwallusplus1@gmail.com
  نام و نام خانوادگیوال آس پلاس
  نام واحد تجاریوال آس پلاس
  استانخراسان رضوي
  شهرمشهد
  آدرسخراسان رضوی مشهد حرعاملی ۵۹ نبش صدیقی ۱ پلاک ۳ طبقه همکف

پتو نسوز و پتو سرامیکی چیست؟

پتو نسوز یک ابزار کارآمد و بسیار حیاتی است که می‌تواند مانع از رسیدن اکسیژن به آتش شود و یا نقطه آغازین آتش را خاموش و یا خفه کند معمولا از جنس فایبر گلاس است و معمولا تا ۹۰۰ درجه سانتی‌گراد را تحمل می‌کند، به راحتی می‌توان آن را تا کرد و در کابینت آشپزخانه یا جاهای حیاتی خانه آن را قرار داد.

پتو سرامیکی از الیاف سرامیکی و آلومینا سیلیکات تشکیل شده است، این پتوها، پتوهای عایق نسوز با حرارت بالا هستند. در مقابل شوک حرارتی و حملات شیمیایی بسیار مقاوم هستند. پتو نسوز سرامیکی هدایت حرارتی بسیار کمتری نسبت باقی الیاف دارند.

همچنین الیاف پتو سرامیکی به هیچ عنوان سرطان‌زا نیستند. پتو سرامیکی دارای چگالی کنترل شده، استحکام کششی و انعطاف‌پذیری بسیار بالا است. و تا درجه حرارتی ۱۲۶۰ درجه مقاومت را تحمل می‌کنند.

کاربردهای پتو نسوز و پتو سرامیکی:

۱- آسترکاری سطوح داغ کوره‌های عملیات حرارتی:

کوره‌های عملیات حرارتی می‌توانند به دو دسته اصلی تقسیم شوند: ثابت و مداوم

از انواع کوره‌های عملیات حرارتی می‌توان به کوره‌های پخت و لعاب سرامیک، کاشی تزئینی، چینی بهداشتی و ظروف، کوره سکوریت، کوره شیشه خم، کوره‌های حرارتی و ذوب فلزات و کوره تمپر نام برد.

پتو سرامیکی به واسطه پایین بودن جرم واحد حجمش؛ در محدوده دمایی بالا عایق حرارتی بالایی است. قابلیت ذخیره گرما و پایین بودن ضریب هدایت حرارتی آنها دو خاصیت مهم محسوب می‌شود. و بهترین گزینه برای عایق کردن یا آسترکاری سطوح حرارت بالا در این کوره‌ها هستند.

۲- عایق پشتیبان کوره‌های گرمایش مجدد:

در کارخانجات فولاد، کوره‌های گرمایش مجدد در کارخانه‌های نورد گرم مورد استفاده قرار می‌گیرند تا حرارت فولاد مانند بیلت یا همان شمشال، بلوم یا همان شمشه و اسلب یا سطح مستطیلی را به دمای ۱۲۰۰ درجه سانتیگراد برسانند، از پتو سرامیکی به عنوان عایق بک اپ یا همان پشتیبان در این نوع کوره استفاده می‌شود.

۳- درزبندی حرارتی پوشش‌های کوره‌های آنیلینگ:

آنیل یا بازپخت نوعی از عملیات حرارتی فلزات و آلیاژها است (سیم‌های فولادی، سیم آرماتور و …)، شامل گرمایش فلز تا یک دمای خاص، نگهداشتن در این دما و پس از آن، خنک کردن آهسته آن است.

برای درزبندی حرارتی دیواره‌های این پاتیل‌ها یا همان کوره آنیل می‌توان از پتو سرامیکی استفاده کرد همچنین برای درزبندی در کوره می‌توان از انواع طناب نسوز مانند انواع طناب نسوز مثل طناب سرامیکی، طناب آزبست، طناب نسوز فایبر گلاس استفاده کرد.

۴ – پوشش نازل‌های ریخته‌گری (جلوگیری از اکسیداسیون و شوک حرارتی):

ریخته‌گری ممتد فولاد اصلی‌ترین روش تولید فولاد در جهان است در میان قطعات نسوز ویژه، نازل غوطه‌ور از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است، وظیفه اصلی نازل، حفاظت جریان مذاب از ورود هوا در مسیر تاندیش به قالب‌های ریخته‌گری و توزیع دلخواه جریان مذاب در قالب‌ها است.

با استفاده از پتو سرامیکی با الیاف سرامیک درجه حرارت بالا می‌توان از خوردگی و اکسیداسیون این نازل‌ها تا حد زیادی جلوگیری کرد.

۵- آسترکاری کوره‌های ذوب:

کوره ذوب واحدی است که قابلیت تولید حرارت لازم برای ذوب وزن مشخصی از فلز یا آلیاژ را با سرعت لازم و هزینه‌های قابل قبول دارد. انواع کوره ذوب: کوره‌های بوته‌ای ، کوره‌های تشعشعی، کوره‌های القائی، کوره‌های قوس الکتریکی، کوره‌های زیمنس – مارتین، کوره کوپل

با استفاده از پتو نسوز سرامیکی یه لایه استر مانند در این کوره‌ها استفاده می‌شود دانسیته این پتوهای نسوز می‌تواند برای هر کوره متفاوت باشد.
ارسال کالا به تمام نقاط |
دفتر مرکزی :
خراسان رضوی مشهد حرعاملی ۵۹ نبش صدیقی ۱ پلاک ۳ طبقه همکف

کارشناس فروش: 09901236760
خانم پیله ور

134 بازدید کل ، 1 امروز

گزارش مشکل آگهی

درخواست شما در حال پردازش است ، لطفا چند لحظه صبر کنید ....
New Page 3

مجوزها و راههای ارتباطی شتاب آگهی :

تلفن مدیریت شتاب آگهی: 02166133562
آدرس: تهران بزرگراه سعیدی خیابان مقدم نبش شیدائی پلاک۲۳۵